{ }

Bachova kvetová terapia

„39 MOŽNOSTÍ AKO HARMONIZOVAŤ TELO, DUŠU A OSOBNOSŤ.“

Každá z esencií vytvorených anglickými imunológom a bakteriológom Dr. Edwardom Bachom je určená na špecifický mentálny a emocionálny stav. Terapeutický rozhovor odhalí spôsob myslenia, prežívania a emócie, ktoré sú ukazovateľom vhodnej bylinnej esencie. Postoj mysle hrá dôležitú rolu v udržaní zdravia a uzdravenia sa z choroby, preto sa pôsobenie esencií zameriava na emočné faktory, ktoré sú prekážkou fyzického liečenia, či duševnej pohody. Bachove kvetové esencie je možné užívať samostatne alebo ako doplnok akejkoľvek liečby či terapie. Po 3 týždňoch sa odporúčajú 2 týždne prestávky pred ďalším užívaním.

Bachove esencie stimulujú vlastný potenciál, sú neoceniteľným pomocníkom v obdobiach krízy, stresu. Skúsenosti dlhodobého užívania esencií na celom svete potvrdzujú ich priaznivý preventívny i podporný účinok. Odborná literatúra uvádza, že esencie je možné indikovať podľa momentálneho stavu, podľa horoskopu (osobný elixír - podpora a harmonizácia vrodených emocionálnych mentálnych slabostí, aktivačný elixír - aktivácia vnútorných liečebných procesov). Esencie je možné aplikovať na jednotlivé telesné zóny, sú vhodné pre zvieratá a rastliny.

Dávkovanie

4x4 kvapky/denne pod jazyk alebo do pohára s vodou, pri väčšom oslabení 5 x denne. Ráno hneď po zobudení, 2x počas dňa, tesne pred spaním. Prvé tri dni sa odporúča uložiť fľaštičku vedľa hlavy počas spánku podporí to proces súzvuku s esenciami.

„Byliny nás zbavia strachu, neistoty, úzkosti,
osamelosti, skleslosti či zúfalstva
a zanechajú nás šťastnejšími vo svojej podstate.“

Dr. Edward Bach