Bachova kvetová terapia

„39 možností ako harmonizovať telo, dušu a osobnosť“

 

bach1Každá z esencií vytvorených anglickými imunológom a bakteriológom Dr. Edwardom Bachom je určená na špecifický mentálny a emocionálny stav. Terapeutický rozhovor odhalí spôsob myslenia, prežívania a emócie, ktoré sú ukazovateľom vhodnej bylinnej esencie. Postoj mysle hrá dôležitú rolu v udržaní zdravia a uzdravenia sa z choroby, preto sa pôsobenie esencií zameriava na emočné faktory, ktoré sú prekážkou fyzického liečenia, či duševnej pohody. Bachove kvetové esencie je možné užívať samostatne alebo ako doplnok akejkoľvek liečby či terapie. Po 3 týždňoch sa odporúčajú 2 týždne prestávky pred ďalším užívaním.

„Byliny nás zbavia strachu, neistoty, úzkosti,
osamelosti, skleslosti či zúfalstva
a zanechajú nás šťastnejšími vo svojej podstate.“

Dr. Edward Bach

Kvietky premieňajú negatívne postoje na pozitívne, stimulujú vlastný potenciál človeka pre seba uzdravenie, sú neoceniteľným pomocníkom v obdobiach krízy, stresu. Napomôžu tým, ktorí sa cítia unavení alebo zle bez špecifickej lekárskej diagnózy. Skúsenosti dlhodobého užívania esencií na celom svete potvrdzujú ich priaznivý preventívny i podporný účinok.

Indikácia

  • momentálny stav,
  • podľa horoskopu:
    • osobný elixír - podpora a harmonizácia vrodených emocionálnych mentálnych slabostí,
    • aktivačný elixír - aktivácia vnútorných sebaozdravých procesov,
  • práca s esenciami v prepojení s telovými zónami,
  • harmonizácia priestoru,
  • vhodné pre zvieratá i rastliny.

Dávkovanie

4x4 kvapky/denne pod jazyk alebo do pohára s vodou, pri väčšom oslabení 5 x denne. Ráno hneď po zobudení, 2x počas dňa, tesne pred spaním. Prvé tri dni sa odporúča uložiť fľaštičku vedľa hlavy počas spánku podporí to proces súzvuku s esenciami.

„Zdravie je naším dedičstvom, naším právom. Je to kompletná a úplná zhoda medzi dušou, mysľou a telom, dosiahnutie toho nie je ťažkým vzdialeným ideálom, ale natoľko ľahkým a prirodzeným, že mnohí z nás to prehliadajú.“

Dr. Edward Bach

Kontaktujte nás - Spájame odborné znalosti s citlivosťou a intuíciou terapeuta

Obsah internetovej stránky vrátane textov, fotografií, grafiky je chránený autorským právom. Kopírovanie a šírenie z tejto stránky za akýmkoľvek účelom, tiež jeho šírenie formou ponuky na inej webovej stránke bez písomného súhlasu autorky je trestné.