Reiki

„Japonská metóda podporujúca relaxácia a odbúravanie stresu“

REIKI – japonské slovo pre univerzálnu vesmírnu a životodárnu energiu.
Rei znamená „Božská múdrosť, alebo vyššia sila“ a Ki je „životodárna energia“.
Reiki je spirituálne vedenie životodárnej energie.

Táto najjednoduchšia a najprirodzenejšia metóda prenášania energie je univerzálne použiteľná liečebná metóda pochádzajúca z Japonska. Redukuje stres, podporuje relaxáciu a liečebné procesy. Reiki sa v základných stupňoch praktikuje prikladaním rúk na telo. Vyššie stupne Reiki umožňujú liečbu na diaľku. Reiki obsahuje nekonečnú múdrosť a sama sa smeruje tam, kde je najviac potrebná. Na jej používanie nie sú potrebné špeciálne lekárske znalosti a je možné ju používať ako doplnok k akýmkoľvek iným liečebným metódam. Liečebné a harmonizačné účinky nezasahujú len klienta, ale i terapeuta. Napĺňajú oboch pokojom, radosťou i životodárnou silou. Celý systém vychádza zo znalostí východnej filozofie. Zakladateľom metódy je Mikao Usiui.

reiki1Účinky Reiki

  • pomáha odbúrať každodenný stres,
  • pomáha telo zbaviť sa jedov,
  • podporuje hlboké uvoľnenie, uvoľňuje zablokovanú energiu,
  • podporuje spirituálny rast,
  • vitalizuje telo,
  • privádza do tela životodárnu silu,
  • aktivizuje samoliečebné procesy v tele,
  • podporuje konvenčné i alternatívne terapie.

Aby sme mohli Reiki využívať pre seba i druhých musíme sa Reiki otvoriť prostredníctvom iniciácie od učiteľa. Iniciácia je vibračné naladenie, počas ktorého sa zvýšia vaše frekvencie tak, aby ste mohli prijímať a odovzdávať Reiki sebe i druhým. Ak máte záujem zažiť dotyky s Reiki prípadne sa naučiť túto metódu kontaktujte nás, radi vám tento systém odovzdáme.

STUPNE REIKI

1. stupeň

Otvára Reiki a trvalému súzvuku s ňou. Naučíte sa s Reiki pracovať a harmonizovať seba i druhých prostredníctvom prikladania rúk. Prvá iniciácia je základom a nevyhnutná podmienka pre absolvovanie ďalších stupňov.

2. stupeň

Prostredníctvom symbolov sa naučíte pracovať na mentálnej a emočnej úrovni a preniknete do tajomstva liečby na diaľku. Naučíte sa ako energeticky očistiť a naprogramovať predmety.

3. stupeň

Po absolvovaní tretieho stupňa sa stanete Majstrom Reiki a naučíte sa pracovať s majstrovským symbolom.

4. stupeň

Majstrovi – učiteľovi je odovzdaný celý systém učenia podľa základov Mikaa Usiiho.


Kontaktujte nás - Spájame odborné znalosti s citlivosťou a intuíciou terapeuta

Obsah internetovej stránky vrátane textov, fotografií, grafiky je chránený autorským právom. Kopírovanie a šírenie z tejto stránky za akýmkoľvek účelom, tiež jeho šírenie formou ponuky na inej webovej stránke bez písomného súhlasu autorky je trestné.