Výživa - Limetka

VYMEŇTE CITRÓN ZA LIMETKU!

„Limetka? To je ten zelený citrón“ – poviete si.

LimetkaLimetka sa vďaka Maurom dostala zo Stredného východu, Ázie a Egyptu do Španielska, odkiaľ sa rozšírila do celej južnej Európy. Flavonolové glykosidy, ku ktorým patrí limonen a kemferol sú účinné antioxidanty, pôsobia ako prevencia artériosklerózy a ako chemoprevencia rakoviny.

Limetka Vás ochráni pred trombózou, pretože rozriedi Vašu krv. Preventívne pôsobí na hemeroidy i paradentózu. Je výborná pre metabolizmus pečene. Takže neváhajte a osviežte sa pohárom vody s limetkovou šťavou hneď po ťažkom jedle a pomôžete nielen pečeni, ale zastavíte i proces starnutia. Okrem toho, posilníte imunitu a paradentóze poviete „dovidenia“ keď sa ráno naštartujete pár kvapkami šťavy.

vyziva1
Buďte vyberavá! V obchode si vyberte iba pevné a ťažké plody s lesklou kôrou. Limetky môžete skladovať v chladničke ( v mikroténovom sáčku), ale i pri izbovej teplote (získate z nich viac šťavy) až tri týždne. Šťava z limetiek nahradí soľ a dodá jedlu pikantnú príchuť.


Kontaktujte nás - Spájame odborné znalosti s citlivosťou a intuíciou terapeuta

Obsah internetovej stránky vrátane textov, fotografií, grafiky je chránený autorským právom. Kopírovanie a šírenie z tejto stránky za akýmkoľvek účelom, tiež jeho šírenie formou ponuky na inej webovej stránke bez písomného súhlasu autorky je trestné.